Viktorīna Kandavas kultūras namā!

Ja neesat vēl paguvuši piedalīties viktorīnā "Izzini Kurzemi", tad nākamā iespēja būs 11. jūlija vakarā daiļajā Kandavas pilsētā!
Vai zinājāt, ka šķēpmetējs Jānis Lūsis ir kandavnieks un, ka, pēc nostāsta, Kandavas akmens tilts pār Abavu celts, jo Zemītes barona fon Firksa zirgs, soļojot pāri Abavai pa primitīvi būvētu koka tiltu, salauzis kāju starp tilta klājuma kokiem?
Atnāksiet, izzināsiet!
Lai pieteiktos, zvanat vai rakstat uz telefona nr. 26065814!
Ja ir interese, bet nav iespējas piedalīties 11. jūlija viktorīnā, aicinām doties uz Remti 20. jūlijā Remtes muižas svētku ietvaros (informācija sekos).

Viktorīnas finansiālais atbalsts saņemts: 

* Kurzemes plānošanas reģiona īstenotās “Kurzemes kultūras programma 2024” ietvaros

 * VKKF mērķprogrammā “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma”.

* Latviešu vēsturiskās zemes Kurzemes plānošanas reģions Valsts kultūrkapitāla fonds

Spāres muižā!

28. jūnija vakarā Grothusu dzimtas atjaunotajā Spāres muižā noritēja viktorīna "Izzini Kurzemi". Augstāko rezultātu uzrādīja komandas "Lemmenes" un " 3R", pareizi atbildot uz 60 no 70 jautājumiem! Vai zinājāt, ka Spāres evanģēliski luteriskajā baznīcā uzstādītas "ceļojošās" ērģeles un baznīcas bijušās Bohēmijas stikla zaru lustras tagad rotā Rundāles pils hercoga ēdamistabu?

Viktorīna 

Spāres muižā!

Aicinām asināt prātus viktorīnā "Izzini Kurzemi" Ģibuļu pagasta Spāres muižā 28.06., 18:00!

Viktorīna Vaiņodē!

24. maijā Vaiņodes pagasta kultūras namā prāti tika asināti, piedaloties viktorīnā “Izzini Kurzemi”. Viktorīnā iekļautie jautājumi par Vaiņodes pagastu bija informatīvi un atgādināja vietējiem iedzīvotājiem par netālu esošo Elkuzemes Acs avotu, Vaiņodes Svētā Krusta Romas katoļu baznīcas draudzes pirmo saieta namu, Saules kalna sanatoriju Lielbātas muižā un Vaiņodes dirižabļu lidostas angāru likteni pagājušā gadsimta 20. gados. Labāko sniegumu uzrādīja Vaiņodes vidusskolas pasniedzēju kolektīvs, pareizi atbildot uz 46 jautājumiem no 70!

Viktorīnas finansiālais atbalsts saņemts Kurzemes plānošanas reģiona īstenotās “Kurzemes kultūras programma 2024” ietvaros VKKF mērķprogrammā “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma”

IZZINI KURZEMI!

Biedrība “Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums” piedāvā pārbaudīt un papildināt zināšanas viktorīnā “Izzini Kurzemi”. Viktorīnu sastāda 70 jautājumi par Kurzemes kultūru, vēsturi, ģeogrāfiju un dabu. Katrā viktorīnā iekļauti arī unikālie jautājumi par uzņemošo pagastu.

Viktorīnas notiks Vaiņodē, Spārē, Kandavā, Remtē, Rendā, Dunikā, Jūrkalnē un Tiņģerē. 

Viktorīna paredzēta komandām 3-5 dalībnieku sastāvā. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta! Informācija par viktorīnu norises vietām un datumiem būs laicīgi pieejama biedrības sociālo tīklu kontos un vietnē http://www.kulturvesture.lv/.

Dalība viktorīnās ir bez maksas un bez vecuma ierobežojuma un ar gardām balvām no vietējiem mājražotājiem.

Projektu līdzfinansē Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkurss “Kurzemes kultūras programma 2024”.

Pirmā viktorīna notiks Vaiņodes kultūras namā jau 24. maijā plkst. 19:00.  Pieteikšanās pie Daigas (28372143) līdz 17.05.2024.

KUKŠU MUIŽAS STĀSTI

23. martā Kukšu muižas saimnieks Daniels Jāns sagaidīja vairākus Jaunsātu pagasta iedzīvotājus un bijušos Kukšu muižas darbiniekus, lai atzīmētu muižas atdzimšanas 25. jubileju, kurai par godu šī gada rudenī biedrība “Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums” sadarbībā ar Danielu Jānu izdos reprezentatīvu grāmatu “Kukšu muiža”.
Pasākumā stāstu par Kukšu muižas īpašniekiem un muižas likteni 20. gs. gaitā izklāstīja Mg. hist. Aija Piļka un Mg. art, Mg. paed. Inga Pētersone sniedza ieskatu kungu mājas arhitektoniski mākslinieciskās izpētes rezultātos, pastāstot arī par atsevišķiem priekšmetiem patreizējā muižas interjerā.
Stāstījumu papildināja klasiskā mūzika pianistes Ingunas Grīnvaldes un vijolnieces Melizandas Bergas izpildījumā.
18. gs. II ceturksnī celtā Kukšu Muiža ir baroka un vēlīnā klasicisma sintēzes izcils paraugs. Vairākās muižas telpās restaurēti 18. gs. IV ceturksnī tapuši sienu gleznojumi. Muižas kungu māja ir grezna un tās interjers pārdomāti atbilst tam, kā tā būtu varējusi izskatīties savos ziedu laikos 19. gs. vidū.
Mūsdienās muižā ir labiekārtots viesu nams un restorāns, kura šefpavārs ir pats muižas saimnieks Daniels Jāns.

VIKTORĪNAS

Biedrība “Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums” regulāri rīko viktorīnas Kurzemē. Viktorīnās sacenšas komandas trīs līdz piecu cilvēku sastāvā. Katrā viktorīnā jautājumi grupēti 10 tematiskajās kārtās, iekļaujot gan humanitārajām, gan eksaktajām zinātnēm piederošus faktus. Neizpaliek arī jautājumi par sportu un popkultūru. Katrā viktorīnā piedalās aptuveni 40 dalībnieki. 

Viktorīna Rojas kultūras namā